Gorący mózg Markleya: Crime and War

Ten post został złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny,
Recenzje produktu

Wayne Markley

Trochę zmiany tempa z tym blogiem. Tym razem zamierzam przejść przez dwie książki; Jedna trwająca seria, która jest przez jedną z moich ulubionych zespołów kreatywnych, która moim zdaniem musi jeszcze zrobić złą książkę, a drugą rzadką kolekcję, która łączy wiele historii z wielu różnych wydawców (w tym Marvel i DC), które nie są domeną publiczną, ale wszystkie zajmują się tym samym tematem. Choć na powierzchni te dwie książki nie mają nic wspólnego, myślę, że tak. Jestem pewien, że dojdziesz do tego samego wniosku, zanim dojdziesz do końca tej kolumny

Zabij lub niech zostaniesz zabity vol. 1

Kill or Be Kill przez Eda Brubakera, a Sean Phillips to jeden z moich ulubionych komiksów z miesiąca po miesiącu. Cóż, prawie wszystko przez tych dwóch jest łatwo jednym z moich ulubionych; Czy to śpiąca, przestępca, miejsce zbrodni, znikną, czy cokolwiek innego. Wszystkie te opowieści są oryginalne i urzekające. Z zabójstwem lub zabiciem Brubaker i Phillips wzięli opowiadanie na nowy poziom. Jest to zupełnie inne niż wszystko, co zrobili lub cokolwiek, co widziałem w komiksach. Łączy wiele różnych tematów i łączy je wszystkie w tym, co ogólnie jest historią przestępczości, a jednak jest o wiele więcej. Historia opowiada o młodym człowieku o imieniu Dylan, nawiedzony przez demona, który każe mu zabić lub demon go zabije. Biorąc pod uwagę, że Dylan nie jest złą osobą, zabija tylko złych facetów, głównie krzywych gangsterów najniższej odmiany. W miarę rozwoju historii dowiadujemy się o jego dziewczynie, jego współlokatorze, jego handlarze narkotyków, jego ojcu, który był ilustratorem powieści i czasopism na długo przed narodzinami Dylan, ale jego rysunki zwykle zawierały demona, który go prześladuje. Czy jest połączenie?

Zabij lub zabij #19

Obecna historia znajduje go zamknięta w instytucji psychiatrycznej, w której jego historia wymaga znacznie więcej zwrotów akcji. Cała historia jest opowiadana w pierwszej osobie, a każda kwestia bez wątpienia opowiada o większej historii, a historia zwykle się otwiera, a Dylan odnosi się do czegoś, co się wydarzyło, ale my, jako czytelnicy, nie jesteśmy jeszcze świadomi, a potem Dylan popiera The Historia i wypełnia nas. Częścią tego, co w tym uwielbiam, jest jako czytelnik, jest to, że nie mam pojęcia, dokąd zmierza. Ilekroć myślę, że to wymyśliłem, historia się kręci. Sztuka Phillipsa jest tutaj najlepsza, ponieważ jest nastrojowa i atmosferyczna, ale na tyle realna, aby nie odwracać uwagi od historii. Jest sporo przemocy i trochę nagości, ale nic, czego nie zobaczyłbyś w filmie PG. Jest to jedna z tych rzadkich książek, które po przeczytaniu każdego problemu, które pozostałem, chcę o wiele coraz więcej. Jako bonus, comiesięczne komiksy składają się z dwu stronicowej kolumny Kim Morgana, krytyka filmowego, który recenzuje film z przeszłości, który w jakiś sposób wydaje się wiązać z tematami głównej historii. Trzeba jej uznać, po przeczytaniu każdej recenzji filmu w każdym numerze, chcę wyjść i szukać omawianego filmu. Wiele razy miałem i nigdy nie byłem rozczarowany. Do tej pory są trzy kolekcja handlowa zabójstwa lub zostać zabita, co w jednym sensie jest lepszym sposobem na czytanie tych historii, ponieważ nie pozostajesz wiszący tak bardzo, jak z książką miesięczną, ale z drugiej strony handel toczy się Nie obejmuje recenzji filmów Morgana lub ilustracji Jacoba Phillipsa, które są dostarczane z recenzjami filmowymi. Polecam więc szukać zarówno pojedynczych problemów, jak i transakcji. Tak czy inaczej, przeczytasz jedną z najlepszych komiksów.

Mówiliśmy: komiksy i Holokaust

Mówimy: Komiksy i Holokaust to nowa książka w twardej oprawie Neala Adamsa, Rafaela Medoffa i Craig Yoe i jest opublikowana przez IDW Books. Holokaust jest dla mnie bardzo osobistym wydarzeniem, ponieważ miało to wpływ na moją rodzinę, zarówno moja matka, która dorastała w Londynie podczas wojny, jak i blitz, jak i mój tata, który stracił wiele swojej rodziny na obozy śmierci, ponieważ byli Żydami Życie w Czechosłowacji i Węgrzech. Zawsze jestem podzielony na temat książek o Holokaustu, ponieważ kluczowe jest opowiadanie historii o tym, jak niska ludzkość może się pochylać, a niewyobrażalny człowiek okrucieństwa może sobie zrobić. Z drugiej strony jest tak niewygodne, aby usłyszeć historie moich dziadków o ich braciach i sióstrach, ciotce i wujkach oraz ich rodzice i wiele więcej, którzy tego nie zrobili. Więc kiedy dostałem tę książkę, obawiałem się, co to było i jaką technikę. Byłem mile zszokowany w kierunku redakcyjnym Craig Yoe, a także to, co faktycznie zawiera książka. Jest to oszałamiający zbiór komiksowych opowieści, które opowiadają o Holokaustu na różne sposoby od lat, a nie w sposób, którego bym się spodziewał. Współredaktor Rafael Medoff jest dyrektorem David S. Wyman Institute for Holocaust Studies in Washing DC i napisał lub zredagował 16 książek o Holokaustu. Tutaj współpracował z Nealem AdamsemWybierz 18 komiksów, które opowiadają różne aspekty Holokaustu z wielu punktów widzenia z lat 50.

Babcia i ojciec Wayne, Martha i Milan Markley, Czechosłowacja 1938.

Kolekcja zaczyna się od Master Race Al Feldsteina i Bernie Krigsteina, klasycznej historii EC Comics Impact #1. Stamtąd przedrukują Fox Hole autorstwa Harveya Kurtzmana i Wally Wood, również z EC Comics. Trzecia historia pochodzi również z lat 50. XX wieku, ale jest to horror z Beware: Terror Tales #4, a nie miejsce, w którym można się spodziewać historię Holokaustu. Reszta książki przedrukują historie z niesamowitej różnorodności miejsc i postaci, w tym między innymi Eerie #9, z Warren Publications, która ma sztukę Neala Adamsa i Captain Marvel #19 z Marvela w 1969 roku. Wtedy jest Batman #239 przez klasyczny zespół Denny O’Neil, Neal Adams i Dicka Giordano z 1971 roku. Następnie następuje gwiazda Spangled War Stories #158 z nieznanym żołnierzem napisanym i narysowanym przez Joe Kuberta. Istnieją również historie z War Is Hell z Marvela, naszych walczących sił #151 z Losers (i sztuką Johna Severina), Captain America, Sgt. Rock autorstwa Kuberta, X-Men i wiele innych. Każda historia zawiera dwa do trzech stron wprowadzenie Rafaela Medoffa, w którym ustanawia historię z historycznej perspektywy, a także daje bac na twórcach i historii żydowskiej, które mogą zostać odzwierciedlone w historii. Te wprowadzenia dodają tak wiele do opowiadań, mimo że są krótkie. Znaczące jest również to, że wszyscy różni wydawcy byli gotowi pozwolić Yoe wydrukować swoje historie w tej kolekcji, odkładając na bok wszelkie zmartwienia wydawnicze, które mają dla bardzo ważnego i smutnego kawałka naszej ludzkiej historii. Byłbym również niedoceniony, gdybym nie wspomniał o sensacyjnej osłonie Neala Adamsa pokazującego rodziny terroryczne, w którym stawiają się nazistów przy ich drzwiach. Jest to potężna ilustracja, która odzwierciedla okropności, które odzwierciedlają historie. Jest to oszałamiający rysunek, który jest najlepszy dla tej kolekcji.

Gorąco polecam tę książkę ze względu na lekcję historii, z której korzysta przez tekst i komiksy, które przedrukują, a także bardzo kluczowe, że wszyscy uczymy się z tego smutnego czasu w naszej historii. Które znowu, ze wspaniałym smutkiem, obawiam się, że jest to lekcja, której nie nauczyliśmy się, ponieważ zdarzyło się to wiele razy w ciągu ostatnich 5000 lat i trwa dziś w Syrii. Posunąłbym się nawet do stwierdzenia, że ​​ta książka musi znajdować się w każdej bibliotece szkolnej. To jest takie dobre. Hats do Craiga Yoe za połączenie tej kolekcji oraz dla Rafaela Medoffa i Neala Adamsa za ich wkład.

To jest dla tego bloga. Podczas gdy te dwie książki są bardzo różne, jedna jest dzika i pokręcona historia przestępczości miejskiej, a druga to zbiór opowieści o najgorszym ludzkości, oboje zajmują się podstawową koncepcją ideału i złego, coś, czego ludzkość niestety nie może się zrobić . Obie te książki są wspaniałe z różnych powodów, ale gorąco polecam zarówno zabicie lub zabicie (i wszyscy, z którymi rozmawiałem z próbą tego, kochali) i rozmawialiśmy. Teraz wyjdź i zdobądź te książki! Czy czytałeś eter tych książek? Co miałeś na myśli? Czy całkowicie się mylę? (Będę kłócić się o śmierć o te dwie książki. Chcę usłyszeć twoją opinię i można się skontaktować pod adresem mfbway@aol.com lub na Facebooku w Wayne Markley. Tylko dla nagrania wszystko, co tu napisałem, to moje myśli i nie odzwierciedlają Westfield Comics ani ich pracowników. Teraz idę przeczytać o wiele więcej książek. Tak poza tym…

Dziękuję Ci.

Leave a Comment